Міська громадська організація

Патріот 2015

+38(098)785 54 18 / +38(098)363 97 88 / Пн-Пт / 10:00-13:00

patriot-2015@email.ua


Дата публикации: 2017-01-12/22:18:13

Правовая помощь, юридическая помощь для АТОшников, вторичная правовая помощь, юридическая помощь для военнослужащих, юридическая помощь участникам боевых действий АТО

Участники АТО и переселенцы смогут получать бесплатную правовую помощь независимо от дохода

5 января вступили в силу изменения к Закону Украины «О бесплатной правовой помощи» в части расширения круга лиц, имеющих право на бесплатную вторичную правовую помощь. Об этом сообщил директор Координационного центра по предоставлению бесплатной правовой помощи Андрей Вишневский в эфире "Громадского радіо".




"Теперь субъектами юридической помощи являются также вынужденные переселенцы, те, кто обратился за получением статуса переселенца, а также те, кто имеет статус участника боевых действий или обратились за получением такого статуса, люди, чей доход не превышает двух прожиточных минимумов (для трудоспособных лиц), а также люди, которые получают пенсию или социальную помощь в размере, не превышающем два прожиточных минимума (для нетрудоспособных лиц)", - сообщил Андрей Вишневский. По его словам до изменений в законодательстве за бесплатной правовой помощью до к юристам обратилось 3% участников АТО, и 0,1% ВПЛ.

Для расширения списка субъектов бесплатной правовой помощи не потребуется дополнительное финансирование.

"Система юридической помощи готова к увеличению обращений отдельных категорий людей. Это не потребует увеличения количества денежного обеспечения. В частности из-за того, что Минюст сэкономил средства, ликвидировав более 600 своих территориальных отделений. А мы смогли запустить более 400 бюро правовой помощи. После этого количество обращений к нам выросла в 4 раза", - рассказал директор Координационного центра по предоставлению бесплатной правовой помощи Андрей Вишневский.


Просмотров:752



Відпустки за сімейними обставинами

Статтею 1-2 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” (далі – Закон) передбачено, що у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Пункт 17 статті 10-1 Закону визначає, що в особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки:
- щорічні основні відпустки військовослужбовців (крім строкової служби);
- канікулярні відпустки курсантів ВВНЗ;
- відпустки військовослужбовцям стркоової служби;
- відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин.
Надання військовослужбовцям щорічних основних відпусток здійснюється за умови одночасної відсутності не більше 30 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.
Відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин військовослужбовцям надаються із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.
При цьому, кількість зазначених вище відпусток, які можуть бути надані військовослужбовцю протягом календарного року, законодавством не визначено. Водночас, виходячи з аналізу правових норм Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України та інших нормативно-правових актів звертаємо увагу, що командир (начальник) вповноважений законом одноосібно приймати рішення в межах компетенції.
При цьому, прийняті командиром (начальником) рішення мають бути обґрунтованими, тобто прийнятими з урахуванням усіх обставин, що мають значення, прийнятими у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, спрямованими на чітке виконання та неухильне дотримання вимог законодавства України.

Вісник №53 (26.02.2018)
Вісник №52 (12.02.2018)
Вісник №50 (15.01.2018)
Закрыть
Имя:
38 + 59 =  

0 комментариев

Имя:
38 + 59 =