Міська громадська організація

Патріот 2015

+38(098)785 54 18 / +38(098)363 97 88 / Пн-Пт / 10:00-13:00

patriot-2015@email.ua


Дата публикации: 2017-03-28/09:24:13

Без висти пропавшие, как найти человека, как получить статус безвисти пропавшего, безвисти пропавший в АТО, безвисти пропавшие участники боевых действий

Як визнати людину зниклою безвісти чи оголосити померлою

Як визнати людину зниклою безвісти чи оголосити померлою Зникнення, викрадення та незаконне затримання людей стали одним із наслідків неоголошеної війни на Донбасі і незаконної анексії Криму.
Члени родин цих людей стикаються не тільки з проблемою пошуку своїх рідних. Для них виникають часто нездоланні бюрократичні бар’єри через відсутність офіційного визнання їх родича зниклим безвісти чи оголошення його померлим. Так, наприклад, дружини зниклих безвісти чоловіків не можуть продати спільно куплену нерухомість, щоб виїхати а неповнолітні діти не можуть отримати перепустки, щоб залишити зону АТО , чи візи для поїздки в іншу країну. В цьому матеріалі, написаному юристом ГО «Блакитний птах», ми розкажемо про те, як в суді отримати ці офіційні статуси. А також показати різницю між цими статусами і розповісти про правові наслідки визнання особи безвісти зниклою або оголошеною померлою.

Підстави, порядок і правові наслідки визнання судом особи безвісти зниклою або оголошення її померлою

1. За яких підстав можна визнати особу безвісти зниклою або оголосити померлою

Відповідно до ст. 43 Цивільного кодексу України (надалі — ЦКУ) особа може бути визнана судом безвісти зниклою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання (тобто за місцем реєстрації немає відомостей про місце її перебування. Якщо встановити цей день неможливо, початком її відсутності вважається перше число наступного місяця, після того, в якому особа зникла. . За неможливості встановити навіть місяць зникнення — перше січня наступного року.

Особа може бути оголошеною судом померлою, відповідно до ст. 46 ЦКУ, якщо в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування протягом трьох років. Якщо ж воназникла за обставин, що загрожували їй смертю, — протягом шести місяців. Якщо ж особа могла загинути від нещасного випадку або внаслідок надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру — протягом одного місяця після завершення роботи спеціальної комісії, утвореної в результаті надзвичайних ситуацій.

Фізична особа, яка зникла безвісти через воєнні дії, може бути оголошена судом померлою після двох років з дня закінчення військових дій. З урахуванням конкретних обставин справи суд може оголосити фізичну особу померлою і до закінчення цього строку, але не раніше закінчення шести місяців.

Датою смерті в цьому випадку вважають день набуття законної сили рішенням суду. Особа, яка зникла безвісти за обставин, що загрожували їй смертю або внаслідок нещасного випадку або через воєнні дії, може бути оголошена померлою від дня її вірогідної смерті.

2. Порядок визнання особи судом безвісти зниклою або оголошення її померлою

Суд розглядає справи про визнання фізичної особи безвісти зниклою або оголошення її померлою за окремим провадженням відповідно до ст. 246 — 250 Цивільно-процесуального кодексу України (надалі — ЦПК).

Заяву про це подають до суду за місцем проживання заявника або за останнім відомим місцем проживання (перебування) зниклої особи , або за місцем розташування її майна.

У заяві про визнання людини безвісти зниклою або оголошення її померлою треба вказати:

з якою метою вам необхідно визнати особу безвісти зниклою або оголосити її померлою (наприклад, для захисту його майнових інтересів і встановлення опіки над майном);

обставини та свідки, що підтверджують безвісну відсутність особи, або обставини, які загрожували їй смертю, або обставини, які є підставою припускати її загибель від певного нещасного випадку.

Суд до початку розгляду справи встановлює родичів, співробітників тощо, які можуть дати свідчення про зниклу особу а також робить запити за місцем роботи та проживання зниклої особи. Одночасно суд вживає заходів через органи опіки і піклування про встановлення опіки над майном фізичної особи, місце перебування якої невідоме, якщо опіка над майном ще не встановлена.

Суд розглядає справу за участю заявника, свідків, зазначених у заяві, і осіб, яких сам суд визнає за необхідне допитати, і ухвалює рішення про визнання людини безвісти зниклою або оголошення її померлою.

Якщо суд визнає особу померлою, він надсилає рішення в РАЦС (ЗАГС) для реєстрації смерті особи. Також надсилає рішення нотаріусу за місцем відкриття спадщини. чи у державний нотаріальний архів для охорони спадкового майна.

3. Правові наслідки

Визнання особи безвісти зниклою:

припиняються зобов’язання по дорученнях, участі у повному товаристві, громадській організації тощо);

чоловік або дружина зниклого безвісти отримують право розірвати шлюб за спрощеною процедурою в органах РАЦС;

відповідно до ст. 44 ЦКУ нотаріус за останнім місцем проживання зниклої особи, оцінює належне їй майно і встановлює опіку над ним.

За вашою заявою або заявою органу опіки та піклування над майном , опіка може бути встановлена нотаріусом і до ухвалення судом рішення про визнання людини безвісти зниклою.

Опікун над майном зниклої людини приймає виконання цивільних обов’язків на її користь, погашає за рахунок її майна борги, управляє цим майном в її інтересах, а також за рахунок цього майна утримує осіб, яких особа, що зникла безвісти, за законом зобов’язана утримувати.

Опіка над майном припиняється при скасуванні рішення суду про визнання фізичної особи безвісти зниклою, а також за появи особи, місце перебування якої було невідомим.

Правові наслідки визнання особи померлою такі самі, як і у випадку її смерті. Різниця лише в тому, що спадкоємці особи, оголошеної в судовому порядку загиблою, протягом 5 років не можуть відчужувати нерухоме майно, яке перейшло їм у спадщину. Тоді одночасно з видачею свідоцтва про право на спадщину нотаріус накладає на майно заборону відчуження.

4. Якщо особа, яка була визнана зниклою, знайшлась.

При отриманні заяви про появу особи, яка була визнана безвісти зниклою або оголошена померлою, або відомостей про місце перебування цієї особи суд призначає слухання справи за участі цієї особи, заявника та інших зацікавлених осіб і скасовує своє рішення про визнання фізичної особи безвісти зниклою або оголошення її померлою.

Заява може бути подано особою, яку було визнано безвісти зниклою або померлою, або зацікавленою особою.

Копію рішення суд надсилає відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану для анулювання актового запису про смерть.

Незалежно від часу своєї появи людина, яка була оголошена померлою, має право вимагати від особи, яка володіє майном, повернення цього майна, а також грошей і цінних паперів на пред’явника.

За неможливості повернути майно особі, яка була оголошена померлою, відшкодовують вартість цього майна.

Якщо ж майно фізичної особи, яка була оголошена померлою, перейшло у власність держави, Автономної Республіки Крим або територіальної громади і було реалізоване ними, цій особі повертають суму, одержану від продажу цього майна.


Просмотров:763Монетизація пільг у Кам'янському

З1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”. Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення.За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.Уповноваженими банками для виплати житлових субсидій у грошовій готівковій формі є банки, визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ через поточні рахунки. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час. Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги. Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Вісник №25 (14.06.2016)
Вісник №26 (07.07.2016)
Вісник №25 (14.06.2016)
Закрыть
Имя:
33 + 43 =  

3 комментариев

Имя:
33 + 43 =  
Паша
2
# 46

( 06:14:01 04.01.2018 г.)

Ваше фото
Что делать если милиция отказывается принимать заявление.
Ответить
Верещак Евгений
0
# 62

( 18:41:55 20.04.2018 г.)

Ваше фото
майор Верещак Евгений Анатольевич служу в Немишлянском РВК г.Харьков.
В мае 2017 года утерял УБД, в июне 2017 года написал рапорт на востановление УБД и предоставил все необходимые документы по команде. В августе Харьковский ОВК вернул пакет документов на переделку (небыло объявления в газету), дал объвление дождался выхода газеты отксерил и спакетом документов опять всё отправил в ХОВК. До сих пор жду удостоверение из ОК "СХИД". Что делать?
Ответить
Татьяна
0
# 67

( 12:26:43 08.11.2018 г.)

Ваше фото
Здравствуйте! Можна ли сейчас (ноябрь-декабрь 2018г.)возобновити удостоверение УБД, и что для єтого нужно?
Ответить