Міська громадська організація

Патріот 2015

+38(098)785 54 18 / +38(098)363 97 88 / Пн-Пт / 10:00-13:00

patriot-2015@email.ua


Дата публикации: 2017-02-25/17:11:13


Перевізники порушують закон, обмежуючи право пільговиків на безкоштовний проїзд у міському транспорті

На компенсационные выплаты в 2017 году за льготный проезд отдельных категорий граждан было выделено 15000,0
- Автомобильным транспортом 11000,0
- Электрическим транспортом 3000,0
- Железнодорожным транспортом 1000,0
Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Види та обсяги пільгових перевезень установлюються замовленням, у якому визначається порядок компенсації автомобільним перевізникам, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування, збитків від цих перевезень.

Таким чином, будь-яка відмова від перевезення пільгових категорій є незаконною.

Доволі часто перевізник обґрунтовує, що припинив перевезення пільгових категорій у зв’язку з відсутністю компенсацій чи непідписанням з ним договору про пільгові перевезення. Все це є відволіканням від суті справи і неправомірними діями.

Незалежно від компенсацій чи наявності договорів про пільгові перевезення з перевізником закони України про пільгові категорії продовжують діяти, право пільговиків на безкоштовний проїзд нікуди не зникає, не може бути обмежене і має бути забезпечене перевізником. Відносини між перевізником і місцевою радою є договірними відносинами і основуються на договорі. Якщо є певні проблеми або взаємні претензії між місцевою радою та перевізником, їх потрібно вирішувати у суді, а не грубо і цинічно порушувати права пільговиків – учасників бойових дій.

Відповідно до п. 10 ст. 145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою КМУ від 18.02. 1997 р. №176 в редакції постанови 26 вересня 2007 р. №1184, перевізник зобов'язаний здійснювати перевезення пасажирів з квитками і пасажирів, яким, згідно з законодавством, надано пільги щодо плати за проїзд. Отже, відмова у пільговому перевезенні є незаконною, тому що закон не містить норми про обмеження кількості місць для перевезення пільгових категорій пасажирів.

Відповідно до ст. 133-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, безпідставна відмова від передбаченого законом пільгового перевезення громадян тягне за собою накладення штрафу на водіїв транспортних засобів, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від 8 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перечень льготных категорий граждан, которые в соответствии с законодательством
имеют право на бесплатную перевозку пассажирским транспортом
общего пользования


п/п
Категорії пільговиків Назва нормативного документу, яким передбачено надання пільг на проїзд
1 Інваліди війни Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
2 Учасники бойових дій Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
3 Ветерани військової служби Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
4 Ветерани органів внутрішніх справ Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
5 Ветерани державної пожежної охорони Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
6 Ветерани Державної кримінально-виконавчої служби Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
7 Ветерани служби цивільного захисту Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»
8 Реабілітовані громадяни, які постраждали внаслідок репресій або є пенсіонерами Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні»
9 Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»
10 Пенсіонери за віком Постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування»
11 Інваліди загального захворювання Постанова Кабінету Міністрів України від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354»
12 Діти – інваліди Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»
13 Діти з багатодітних сімей Закон України «Про охорону дитинства»
14 Батьки загиблого військовослужбовця Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»
Тільки для міського автомобільного транспорту та електротранспорту
15 Особи, які супроводжують інвалідів війни І групи, інвалідів І групи загального захворювання, дітей-інвалідів, але не більше одного супроводжуючого на одного інваліда. Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Постанова Кабінету Міністрів України від 16.08.1994 № 555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. № 354», Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»

Перечень предприятий-перевозчиков городского автомобильного транспорта
общего пользования, осуществляющих льготное перевозки отдельных категорий
граждан.


п/п
Підприємство-перевізник Номер маршруту Кількість
одиниць
транспортних
засобів
1 КП «Трамвай» №14 4
2 ПП «Експрес-2001» №6 2
№11 18
№11А 4
№18А 3
№23Е 1
№25 10
3 ТОВ «Інтерспецмаркет» №4 14
№9 1
№17 5
№18 5
№21 1
№22А 8
№22Б 18
№29 14
4 ТОВ «Імперіал» №1 4
№2А 6
№7 4
№8 8
5 ТОВ «Юнік» №12 20
№23 3
№23А 9
№24 10
6 ПП «Матеріал-Сервіс» №3А 5
№10 12
№20 5
№30 12

Просмотров:1525Монетизація пільг у Кам'янському

З1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”. Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати. Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення.За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. Виплата житлових субсидій у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.Уповноваженими банками для виплати житлових субсидій у грошовій готівковій формі є банки, визначені переможцями конкурсу на право виплати пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ через поточні рахунки. Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час. Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги. Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.

Вісник №25 (14.06.2016)
Вісник №26 (07.07.2016)
Вісник №25 (14.06.2016)
Закрыть
Имя:
24 + 80 =  

0 комментариев

Имя:
24 + 80 =